LT1963EQ-1.5 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LT1963EQ-1.5
  • Производитель
    Linear Technology
  • Описание
    Linear Technology LT1963EQ-1.5 Current - Limit (min): 1.6A Current - Output: 1.5A Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.34V @ 1.5A Voltage - Input: 2.1 ~ 20 V Voltage - Output: 1.5V Input Voltage (DC): 20.0 V (max) Alternative: LINEAR TECH LT1963EQ-1.5,L/T LT1963EQ-1.5,LINEAR LT1963EQ-1.5,LTC LT1963EQ-1.5,LIN LT1963EQ-1.5,LINEAR TEC LT1963EQ-1.5,LINEAR TECHNOLOGY CORP LT1963EQ-1.5,LINE LT1963EQ-1.5,LINEAR TECHNOLOGIES LT1963EQ-1.5,LIN TECH LT1963EQ-1.5,LINEAR INTEGRATED SYSTEMS LT1963EQ-1.5,LTNEAR LT1963EQ-1.5,LINEAR TECHNOLOGY CORPORATION LT1963EQ-1.5,LINEAR TECHN LT1963EQ-1.5,LINEA LT1963EQ-1.5,PBF LT1963EQ-1.5,LINEAR TECHNOLO LT1963EQ-1.5,LNRTEC LT1963EQ-1.5,LNRTECH LT1963EQ-1.5,LINR LT1963EQ-1.5,LTI LT1963EQ-1.5,LT-ZY LT1963EQ-1.5,LT-ACR LT1963EQ-1.5,LT-TE LT1963EQ-1.5,LTC ELECT LT1963EQ-1.5